Skleněné nádobí BORO odolá i těm nejvyšším teplotám!

 Napsali o nás na Luxus.cz clanek-LKP_20201111_0128_web

Myslíte, že při jídle záleží pouze na chuti určitého pokrmu a že se zákazník nevěnuje ničemu dalšímu? V takovém případě jste na velkém omylu. Zkuste si sami uvědomit, když přijdete do restaurace, čeho si všímáte jako první? Jako první vnímáte okolí, prostředí restaurace, péči obsluhy a následně, když už před vás postaví váš objednaný pokrm, tak i tvaru a vzhledu talířů a všeho ostatního nádobí. Správné talíře totiž dokážou jídlo podtrhnout ještě více, než si vůbec dovedete představit.

Společnost Premium Home, známý prodejce luxusního nádobí hodícího se jak domů, tak i do restaurace, představuje další ze svých řad, a to kolekci Boro, která zkoumá především světlo, průhlednost a hravé interakce.

clanek-Boro_6inch_Creme_Brulee_LKP_20180529_0052

Možná vás napadlo, co si pod těmito pojmy představit. Ale je to ve finále velmi prosté, jedli jste již někdy z průhledného talíře? S velkou pravděpodobností ne, anebo sami uznáte, že se takovéto talíře vyskytují opravdu málokdy. Vytvarovat totiž takto kvalitní sklo s nízkou roztažností, které skvěle odolává teplotním šokům a zvládne přežít mráz až vysoké teplo, není tak jednoduché. Nakonec bylo toto kvalitní sklo vyvinuto při zkoumání netradičního borosilikátového skla, kdy se výrobci snažili jednoduše vytvořit prohlubeň v ploché skleněné desce.

Martin, který pracoval na výrobě kolekce Boro, dokázal odstranit všechny vizuální vady, které při zpracovávání takovéhoto skla vznikaly. Nakonec vyvinul jednoduchou techniku formování plamenem, díky níž se mu povedlo vymodelovat čistý, dokonale tekutý přechod mezi rovinnou plochou a miskou. Díky jeho vlastním nástrojům, které si k formování vytvořil, je dnes možné vyrábět nádobí i v menších počtech, a tak jsou všechny misky z kolekce Boro individuálně tvarované plamenem a žíhané v ateliéru Crucial Detail.

clanek-LKP_20201111_0102_web

Misky Boro mají průměr od 15 cm do 25 cm a jejich objem činí až 270 ml, a tak v nich můžete servírovat sladké dezerty i menší pokrmy. Servírujte kvalitní sklo svým zákazníkům i vy!

clanek-LKP_20201111_0168_web

Zdroj: www.luxus.cz