set 2 sklenic Crucial Detail Aviary Slingshot

Kód: 11.08.00
Neohodnoceno
6 426 Kč / 2ks 5 311 Kč bez DPH
Na objednávku
Položka byla vyprodána…

set 2 sklenic Aviary Slingshot

Detailní informace

Kvalita
Kvalita
Oslovujeme jen prověřené značky s tradicí, zkušeností a úspěchy.
Exkluzivita
Exkluzivita
Řadu námi nabízených značek v jiném českém e-shopu nenajdete.
Životní prostředí
Životní prostředí
Preferujeme produkty z Evropy. Naskladňujeme a převážíme pouze to, co si zákazníci objednají.
Reference
Reference
Spolupracujeme s nejvýznamnějšími českými gastronomickými institucemi.

Detailní popis produktu

In the Rocks, je jeden z nejznámějších koktejlů baru The Aviary. Původní koncept byl jednoduchý a sledoval myšlenku stvořenou v sesterské Alinee – servírovat koktejl uvnitř duté ledové koule. Tento proces byl v konečné podobě poměrně náročný, kniha The Aviary book tento proces velmi podrobně popisuje.
Důsledkem toho bylo také to, že jsme důkladně prozkoumali nejrůznější kladiva na rozbití ledu, s cílem toho, aby nebyla ztracena kontrola nad tímto procesem. Thomas Lilly, tehdejší koordinátor studia, v tu chvíli navrhl, že by mohla být uspokojivá i střelba prakem a ukázalo se, že jde o správnou cestu. Počáteční verze praku, kterou jsme zkoušeli, úplně nevyloučila příležitostné rozbití skla, což nás ale nasměrovalo k návrhu verze s vyrovnávacím prstencem, který umožňuje lepší kontrolu směru nárazu. Tato verze je od té doby v provozu.
Nadšení z rozbíjení ledu vedlo k četným dotazům na dostupnost „praku“. Váhali jsme s jeho nabízením kvůli složitosti procesu výroby duté ledové koule. Ale to jen do doby, než Allen Hemberger, jeden z autorů knihy The Aviary book, přizpůsobil metodu technologicky pro domácí použití a velkoryse se podělil o tyto své zkušenosti. Od té doby vytváříme pro domácí uživatele malý počet „praků“ a nabízíme je ve dvou dárkových sadách, z nichž jedna má jednu sklenku a druhá dvě sklenice.
Pozor, postup je určen ambiciózním nadšencům koktejlů! Pokyny naleznete zde. Proces tvorby koule je nutno vyzkoušet a otestovat na základě konkrétního mrazáku metodou pokusu a omylu. Můžeme však slíbit, že jakmile se v postupu vyškolíte a zdokonalíte, výsledek bude naprosto potěšující.
Sada praků s jednou sklenicí: obsahuje jeden Slingshot „prak“, jednu sklenici, 10 balónků (pro ledové koule) a domácí instrukce.
Sada praků se dvěma sklenicemi: obsahuje jeden Slingshot „prak“, dvě sklenice, 10 balónků (pro ledové koule) a domácí instrukce.
Instrukce pro přípravu ledové skořápky
Toto jsou pokyny pro vytvoření ledové skořápky pro ikonický koktejl baru Aviary „In the Rocks“ za pomoci Slingshot „praku“.
Samotné recepty na koktejly najdete na stranách 312-321 v knize „the Aviary book“.
POZNÁMKY:
Následující pokyny jsou sestaveny při konkrétních specifických podmínkách a vybavení dostupném v našem studiu. Očekávejte proto, že pro dosažení optimálního výsledku je nutné brát v potaz proces učení je potřeba vyzkoušet postup vícekrát. Čas potřebný k dosažení ideální tloušťky skořepiny (3-4 mm / 1/8 ”-3/16") musí být testován a upraven podle specifických nastavení použitého mrazáku a velikosti vany nádoby na vodku, může se tedy výrazně lišit.
Proces vyžaduje několik hodin, než se voda zmrazí. Důrazně proto doporučujeme zahájit přípravu noc předtím, než budete chtít naplnit skořepinu koktejlem.

Slingshot v akci

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zakladatelem oceňovaného designérského studia Crucial Detail je návrhář a sochař českého původu Martin Kastner, který byl jmenován organizací The Future Laboratory jedním ze 100 nejvlivnějších designérů světa. Krátce po svém příjezdu do USA v roce 1998 založil Martin Kastner značku Crucial Detail a více než deset let se svým týmem a ve spolupráci s nejlepšími kuchaři světa zkoumal synergii jídla a designu. V roce 2014 obdržel Kastner cenu IHHA Global Innovation Award za nejlepší design produktu. V roce 2015 a 2017 pomohl Crucial Detail týmu USA získat zlato i stříbro v nejprestižnější kulinářské soutěži světa Bocuse d'Or.