Crucial Detail Boro o20cm

Kód: 10.06.00_S
Neohodnoceno
11 752 Kč / 6ks 9 712 Kč bez DPH 1 959 Kč / 1 ks
Na objednávku
Položka byla vyprodána…

Boro ø20cm

Detailní informace

Kvalita
Kvalita
Oslovujeme jen prověřené značky s tradicí, zkušeností a úspěchy.
Exkluzivita
Exkluzivita
Řadu námi nabízených značek v jiném českém e-shopu nenajdete.
Životní prostředí
Životní prostředí
Preferujeme produkty z Evropy. Naskladňujeme a převážíme pouze to, co si zákazníci objednají.
Reference
Reference
Spolupracujeme s nejvýznamnějšími českými gastronomickými institucemi.

Detailní popis produktu

Kolekce Boro zkoumá světlo, průhlednost a hravé interakce. Je vyrobena ze skla s nízkou roztažností, které snadno zvládne teplotní šoky od mrazu po vysoké teplo.


Po mnoho let byl Martin fascinován výzvami spojenými s formováním skla v malém řemeslném výrobním měřítku. Kolekci Boro vyvinul při zkoumání netradiční manipulace s borosilikátovým sklem. Probíhající projekt začal přibližně před 10 lety.


Původním cílem bylo jednoduše vytvořit prohlubeň v ploché skleněné desce. Klíčovým prvkem prezentace byla asymetrie, která byla také při výrobě stěžejní. Konvenční techniky produkují točité, symetrické tvary, zatímco se prohlubují a formují s nízko-objemovým výrobním nástrojem obvykle vytvářejícím texturované povrchy. Toto jsou vizuální vady, které chtěl Martin odstranit. Po dlouhém procesu pokusu a omylu vyvinul jednoduchou techniku ​​formování plamenem, která umožnila čistý, dokonale tekutý přechod mezi plochou rovinou a miskou. Vytvořením vlastních specializovaných nástrojů k tomuto procesu bylo možné uskutečnit i malosériovou výrobu. Misky z kolekce Boro jsou tak všechny individuálně tvarované plamenem a žíhané v ateliéru Crucial Detail, jedna po druhé.

Napsali o nás: The Boro collection by Crucial Detail: serve in style

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Crucial Detail
Hmotnost: 0.5 kg
Země původu: USA
Délka: 20
Materiál: Borosilikát
Objem: 160
Šířka: 20
Výška: 7
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zakladatelem oceňovaného designérského studia Crucial Detail je návrhář a sochař českého původu Martin Kastner, který byl jmenován organizací The Future Laboratory jedním ze 100 nejvlivnějších designérů světa. Krátce po svém příjezdu do USA v roce 1998 založil Martin Kastner značku Crucial Detail a více než deset let se svým týmem a ve spolupráci s nejlepšími kuchaři světa zkoumal synergii jídla a designu. V roce 2014 obdržel Kastner cenu IHHA Global Innovation Award za nejlepší design produktu. V roce 2015 a 2017 pomohl Crucial Detail týmu USA získat zlato i stříbro v nejprestižnější kulinářské soutěži světa Bocuse d'Or.