prkénko J. Bursík Rif

Kód: VYP_RIF029
Akce Outlet
Neohodnoceno
Značka: J. Bursík
18 388 Kč –40 %
prkénko J. Bursík Rif
18 388 Kč –40 % 11 033 Kč / ks 9 118 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

luxusní kuchyňské krájecí prkénko s výrazným prostorovým efektem

Detailní informace

Kvalita
Kvalita
Oslovujeme jen prověřené značky s tradicí, zkušeností a úspěchy.
Exkluzivita
Exkluzivita
Řadu námi nabízených značek v jiném českém e-shopu nenajdete.
Životní prostředí
Životní prostředí
Preferujeme produkty z Evropy. Naskladňujeme a převážíme pouze to, co si zákazníci objednají.
Reference
Reference
Spolupracujeme s nejvýznamnějšími českými gastronomickými institucemi.

Detailní popis produktu

Rif je luxusní kuchyňské krájecí a servírovací prkénko, které je ručně vyrobené ze směsi těch nejkvalitnějších dřevin (Padauk, Javor, Buk, Ořešák černý, Třešeň).

Výroba prkénka tkví ve speciálním postupu několikrát opakovaného řezání, lepení a broušení. Po závěrečném obroušení se výrobek napouští směsí vyrobenou podle našeho rodinného receptu, která je ve speciálním poměru včelího vosku od našich domácích včel a rostlinných olejů. Díky této směsi je prkénko krásně lesklé a nenasakuje pachy z potravin, které se na prkénku zpracovávají. Tato směs je schválena pro styk s potravinami.Materiál: Javor, Ořešák černý, Padauk africký, Třešeň
Rozměry: 360 x 360 x 40 mm
Hmotnost: 3400g

Barevnější než model Atlas, rozměrově totožné
Výrazný prostorový efekt díky důmyslnému poskládání dřevěné mozaiky.

 

Javor se anatomickou stavbou velmi podobá buku. Má přibližně stejnou hmotnost, stejnoměrnou hustotu, shodnou tloušťku buněčných stěn, výskyt četných dřeňových paprsků. Dřevo javoru však je podstatně světlejší, dřevo javoru mléčného je žlutobílé, babyky mírně narůžovělé. Javor nemá barevně odlišené jádro, někdy se u starších kmenů vyskytuje v blízkosti dřeně tmavohnědě až černě zbarvený válec, tzv. rozšířená dřeň. Dřevo javoru pracuje méně než bukové.

Ořešák černý je pozoruhodnou dřevinou, ceněnou zejména pro vysoce kvalitní dřevo, které se hojně využívá v nábytkářství. Dřevo tohoto stromu vyniká pevným a těžkým dřevem, které má tmavě hnědé, až nafialovělé jádro, které je velmi využíváno.

Mahagon je jednou z nejvzácnějších tropických dřevin. Jeho dřevo se vyznačuje neobvyklou kresbou a vysokou tvrdostí. Je velmi těžké. Čerstvé dřevo má žlutočervenou barvu, později hnědou, až do černa. Mahagon roste ve volné přírodě například v Amazonii, západní Indii, na Bahamách, na Kubě, na Jamajce, na Hispaniole a na Jiždí Floridě.

Padouk africký je listnatý strom, který roste především v západní Africe, v Nigerii, Kamerunu, vyskytuje se také v rovníkové Guineji a Gabonu. Dřevo je těžké a má vysokou pevnost v ohybu a tlaku. Je velmi trvanlivé a je proslulé svojí odolností proti hnilobě. Čerstvé pořezané jádrové dřevo má velmi výraznou, živě krvavě rudou barvu, která se postupně mění na tmavě purpurově - hnědou s červeným žíháním. Jádrové dřevo je ostře odděleno od slámově zbarveného bělového dřeva.

Třešňové dřevo je dostatečně pevné, tvrdé, pružné a houževnaté. Vyznačuje se výraznými letokruhy. Bělová část je úzká, smetanově narůžovělá, jádro je červenohnědé, na vzduchu časem zčervená a ztmavne. Prkna upoutají výraznou kresbou.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Outlet
Hmotnost: 3.4 kg
Délka: 36
Šířka: 36
Výprodejový stav: Rozbalené
Výška: 4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Designová ručně vyráběná kuchyňská prkénka, podnosy, mísy a tácy z dílny Jindřicha Bursíka vtisknou osobitý styl jakékoli kuchyni i restauraci. Každý kus je vyroben individuálně s respektem k danému druhu dřeva a s cílem podtrhnout jeho jedinečnou kresbu, odlišnou barvu i hustotu. „Každou část skládanky mám v ruce během zpracování nesčetněkrát, než si řeknu: Tady budeš nejkrásnější, sem patříš a tady zůstaneš,“ říká návrhář Jindřich Bursík. „Každý kus několikrát řežu, lepím i brousím, vyhlazuji, leštím a napouštím. I proto je každý vyrobený kus jedinečný. Je to totiž kus krásné neopakovatelné přírody přetvořený lidskou rukou.“